Hakkımızda

2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibari ile 37 yıllık deneyimimizle İncek yerleşkesinde Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak sizlere hizmet etmekten onur duymaktayız.

Sayın Velimiz,

Yöntem, 1984 yılında dershane ile başladığı eğitim yürüyüşüne 2019-2020 eğitim öğretim yılında, sizlerden aldığı güçle YÖNTEM KOLEJİ olarak devam etmektedir. Eğitimin etik değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek, günümüz rekabetçi dünyasında ülkemizin gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla yola çıkıyoruz.

Bir öğretmen kuruluşu olan okulumuz, otuz altı yıllık deneyim ve bilgisi ile günümüz Türkiye'sinde genç kuşaklarına yön vermekten gurur duyacaktır.

Çağdaş eğitim sisteminini benimseyen, teknolojik alt yapısı ve donanımı ile bilgi kaynaklarına hızla ulaşabilen, kendi geçmişinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen gençler yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Sizlerin verdiği güven ve destekle geleceğimizin genç kuşaklarına hizmet etmekten onur duymaktayız. Bize güvendiğiniz ve her zaman yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Yöntem Koleji Yönetim Kurulu

Hakkımızda

Tarihçemiz
Kurumumuz 1984 yılında üniversiteye hazırlık kursları ile faaliyetine başlayan öğretmen kökenli bir kurumdur. 9. 10. 11 ve 12. sınıflara yönelik okul destek programları, üniversite hazırlık programları doğrultusunda güçlü kadrosu ile on binlerce öğrenciyi idealleri ile buluşturarak eğitim ve öğretimine devam etmiştir. 2015 yılında çıkan yasa ile okullaşma sürecine başlayan Yöntem Temel Lisesi diğer yandan da özel öğretim kursları vererek eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı itibari ile 36 yıllık deneyimimizle İncek yerleşkesinde Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak sizlere hizmet etmekten onur duymaktayız.

Misyonumuz

İdealist Bireyler Yetiştirmek
Öğrencinin:
 1. Kendini fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönleriyle tanımasına yardımcı olmak
 2. Meslekleri tanımak, iş olanaklarına ulaşma yollarını öğrenmek ve çalışma hayatına başlamasına yardımcı olmak.
 3. Temel eğitimden başlayarak ilgi ve yeteneklerine uygun bir üst programı tanıyıp seçmesine yardımcı olmak.
 4. Problem çözme gücünü geliştirmesine ve doğru karar verebilmesine yardımcı olmak
 5. Ulusal değerlerimizi benimseyen ve koruyan bireyler olarak toplumun yetişmiş insan gücüne katkı sağlayacak şekilde yetişmelerini sağlamak.

Vizyonumuz

Teknolojiden Üst Düzeyde Faydalanıyoruz
 1. Çağdaş eğitim sistemini benimseyen, teknolojik gelişmeleri yakından izleyen kendi geçmişinden ve kimliğinden güç alarak geleceğe yön verebilen eğitimin etik değerlerine bağlı bireyler yetiştirmek.
 2. Günümüz rekabetçi dünyasında ülkemizin gereksinim duyduğu nitelikli insan gücünün yetişmesine katkıda bulunmak.
 3. Eğitim ve öğretim anlayışımızla gençlerimizi ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlamaktır.

İlkelerimiz

Öğretim Metodolojimizin Başarı Olmasının Sebebi
 1. Güvenilir Olmak
 2. Dürüst Olmak
 3. Özverili Olmak
 4. Kararlı Olmak
 5. Yararlı Olmak

Seçkin Öğretmen Kadrosu

Alanında Uzman Öğretmenlerimiz
Yöntem Koleji, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır." sözüne uygun öğretmen kadrosu ile çalışır.

Bu ilkeden hareketle eğitim kadromuz; zamanın ruhuna uygun, mesleki olarak yıpranmamış, öğrencileriyle güzel bağ kurabilen, sınıf yönetimini başarabilen ve eğitim süreçlerinin birbirini tamamlayan bir ekip işi olduğunu bilen öğretmenlerden oluşur.

Okulumuz, öğrenciyi merkeze alan, öğrencinin tüm sorunlarıyla ilgilenen öğretmenlerimizle çalışmaktadır.