37 Yıldır Başarının Yolu

  • +90 (312) 489 20 07

  • +90 (312) 489 20 08

  • +90 (312) 489 20 09

line
  • Taşpınar Mah. İncek Blv. 2855.Cad. No:74

  • Gölbaşı, ANKARA

line
image

Dil Eğitimi

Öğrencilerimize İngilizce eğitimi Türk ve Yabancı öğretmenlerle uluslararası standartlarda verilir. CEFR: Avrupa Ortak Dil Çerçevesine göre verilen dil eğitimlerimizde, Yöntem Koleji öğrencileri her seviyede dört beceri (okuma, konuşma, yazma, dinleme) kazanımı sağlarlar. Dil Eğitim Yöntemiyle Hedeflerimiz Amacımız öğrencilerimize uluslararası standartlarda dil eğitimi vermek ve verilen dil eğitimini uluslararası sınavlarla belgelendirmek; öğrencilerimizin global düşünme, sorgulama, eleştirme becerilerini geliştirmek; dünyaya bakış açılarını ve vizyonlarını zenginleştirmektir.

Öğrencileri Uluslararası Geçerli Cambridge Sertifikalarına Sahip Olurlar 

Öğrencilerimiz Cambridge Üniversitesi Uluslararası Sınavlarından ‘’Cambridge Assessment English’’ Sınavları ile tüm dünyada 160’dan fazla ülkede uygulanan sınavlara dahil olup uluslararası sınav tecrübesi kazanırken, dünya genelinde geçerli olan sertifikalara sahip olurlar.
Öğrencilerimiz Cambridge English sınavlarına Yöntem Koleji Dil Eğitim Modeli ile hazırlanırlar ve yıl sonlarında okulumuza gelecek olan Cambridge Sınav Merkezi yetkilileri gözetiminde dört temel beceriyi de esas alan sınavlara katılım sağlarlar. Cambridge English Sınavları her seviyede öğrenciler için yapılır. Yöntem Koleji öğrencileri, sınav sonucunda dünya genelinde geçerliliği olan Cambridge English Sertifikalarını almaya hak kazanırlar. Öğrencilerimiz yurt dışında lisans yapmak isterlerse gerekli olacak olan sertifika ve dil becerisine sahip olduklarını bu sertifika ile belgelendirme imkanı yakalarlar.
Cambridge Assessment English Sınavlarına hazırlık noktasında, kolejimizde verilen dil eğitimi plan ve programı büyük önem arz eder. Eğitim modelimiz ezbere dayalı dil öğreniminin aksine, Avrupa Ortak Dil Çerçevesine uygun ve pratik ağırlıklı olarak öğrencilerimizin öğrendikleri dili tüm becerilerde aktif şekilde kullanabilmesini sağlar.

Almanca Di̇l Eği̇timi

Yöntem Koleji öğrencileri lise eğitim süreçleri boyunca yoğun İngilizce eğitimlerinin yanında 2.dil olarak Almancayı uluslararası standartlarda, Avrupa Ortak Dil Çerçevesine uygun olarak öğrenirler.
İkinci dil eğitiminde amacımız; öğrencilerimizin lise mezuniyetlerinden sonra İngilizcenin yanında dünyada en çok konuşulan ve uluslararası platformda yüksek geçerliliğe sahip dillerden olan Almancayı da aktif olarak kullanabilmeleridir. Lise eğitim dönemi boyunca öğrencilerimiz Avrupa Ortak Dil Çerçevesine göre Almanca temel seviyeden, Almanca B1 Orta Seviyeye kadar eğitim alırlar. Alanında uzman Almanca zümremiz öğrencilerimize Avrupa Ortak Dil Çerçevesi esaslarına göre dört beceriyi de (okuma, konuşma, yazma, dinleme) aktif şekilde kullanabilecekleri, pratik ağırlıklı eğitim programları ile dil kazanımı sağlar. 

Öğrencilerimizin Dil Öğrenimini Yurt Dışı Programlarla Destekliyoruz

Yöntem Koleji Yurt Dışı Eğitim Planlama ve Organizasyon Ekibi, öğrencilerimizin ara dönem ve yaz dönemi yurt dışı eğitim programlarını İngiltere, Amerika, Kanada, Almanya ve Avusturya da gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz üniversiteye adım adım ilerlerken, öğrencilerimizin dil becerilerini ilerletmek, özgüvenlerini arttırmak, dünyaya bakış açılarını ve vizyonlarını geliştirmek, hedeflerini zenginleştirmek için İngiltere, Amerika ve Kanada da Üniversite Kampüslerinde İngilizce eğitim kampları yaparken; 2.dil olarak verdiğimiz Almanca eğitimlerini destekleyici olarak ise öğrencilerimizi belirli dönemlerde Almanya ve Avusturya’nın en prestijli dil okullarında eğitim kamplarına götürüyoruz. Öğrencilerimizi dünya genelinden gelen lise öğrencileri ile biraraya getiriyor, kolejimizde almış oldukları dil eğitimini gün boyu pratik yapabilecekleri alanlar yaratıyor, kültürel ve bireysel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.